اخبار

صنعت ICT بستری کارآمد جهت توسعه و پیشرفت در حوزه های مختلف

صنعت ICT بستری کارآمد جهت توسعه و پیشرفت در حوزه های مختلف
نماینده شهرستانهای قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی با اشاره به نقش فناوری اطلاعات به عنوان محور بسیاری از تحولات کشور، ICT را از مهمترین ابزار و بسترهای مهم توسعه برشمرد و خاطر نشان شد:تاثیر فناوری اطلاعات در حوزه های مختلف امری انکار ناپذیر است و این فناوری منجر به بهبود بخشیدن به شاخص های زندگی شهروندان و روستائیان نیز شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندارن، در نشست یداله طهماسبی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با عبدالله رضیان نماینده شهرستان های قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی این نماینده، صنعت فناوری اطلاعات را در حال حاضر بعنوان بستری مناسب جهت اشتغالزایی عنوان نمود و افزود: تحول در فناوری  موجب ظهور صنایع و مشاغل جدیدی گردیده که تا یک دهه قبل نامی از این مشاغل در میان نبود و این امر فرصتی را مهیا ساخته که با توجه به ظرفیت های بالفعل و بالقوه در حوزه های مختلف در سطح استان بویژه وجود جاذبه های گردشگری در شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی،از این ابزار در راستای اشتغالزایی استفاده نمود.

رضیان ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: در  حوزه انتخابیه بنده بیش از 80 منطقه عشایری وجود دارد که امیدواریم با برنامه ریزی صحیح، شاهد ارتقا کیفیت در جهت ارائه سرویس  بهتر به روستاهای بالادست  و عشایرنشینان عزیز باشیم.
در ادامه طهماسبی ضمن ارائه خلاصه ای از وضعیت ارتباطی و مخابراتی این حوزه انتخابیه ابراز داشت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون بیش از 100 میلیارد و 200 میلیون تومان در بخش ارتباطی هزینه شد که از مهمترین دستاوردهای آن می توان به برخورداری 213 روستای شهرستان های این حوزه از اینترنت پرسرعت LTE در فاز نخست اشاره نمود که در همین راستا مقرر است با اجرایی شدن فاز دوم این طرح بیش از 115 روستای دیگر تا پایان سال جاری  نیز از این تکنولوژی بهره مند شوند..
وی ادامه داد: محقق شدن این امر مهم  سبب خواهد شد تا بیش از 95 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار این بخش از سرویس اینترنت نسل چهارم بهره مند گردند.
همچنین مدیرکل ICT استان، swap و بروزرسانی 17 سایت را  از مهمترین اقدامات در دست اجرا بمنظور ارتقا کیفیت سرویس تلفن همراه در مناطق روستایی و بالادست این حوزه انتخابیه برشمرد.
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۹۸

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید