پرش به محتوای اصلی

اخبار

مانور تاب آوری زیرساخت های ارتباطی استان مازندران در شرایط بحران برگزار شد.

مانور تاب آوری زیرساخت های ارتباطی استان مازندران در شرایط بحران برگزار شد.
بمناسبت نکوداشت هفته پدافند غیرعامل و با هدف آمادگی و پایداری زیرساخت های ارتباطی در شرایط بحران، مانور تاب آوری ارتباطات در استان مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، مرتضی کبیری مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان در این مراسم ضمن نکوداشت هفته پدافند غیرعامل گفت: در عصر فعلی فضای مجازی بر تمام حوزه های مختلف زندگی تاثیرگذار بوده و علاوه بر دارا بودن مزایای بسیار،  چنانچه اصول و الزامات لازم آن رعایت نگردد بعنوان یک نقطه آسیب پذیر و تهدید محسوب شود.
وی مصون سازی زیرساخت های ارتباطی و حفظ پایداری و تاب آوری سرویس ها و خدمات ارتباطی در شرایط بحرانی را امری ضروری دانست و  خاطرنشان شد: برگزاری رزمایش ها و مانورهای حوزه ارتباطات نقشی تاثیرگذار در شناسایی تهدیدات و خطرات احتمالی است و باید با برطرف نمودن نقاط آسیب پذیر از بروز هرگونه حادثه، تهدید و خطرات احتمالی در این بخش پیشگیری نمود.
کبیری تصریح کرد: رویکرد دشمنان با توجه به تغییر تکنولوژی تغییر یافته و تهدید غالب دشمنان در حال حاضر در حوزه سایبر است و با توجه به ماهیت تکنولوژی که بصورت مداوم در حال رشد و تغییر بوده، خطرات و تهدیدات این بخش نیز بسیار گسترده و بصورت مداوم در حال تغییر است.
مدیرکل ارتباطات استان با اشاره به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا ابراز داشت: روند استفاده  از سرویس های  ارتباطی و خدمات حوزه فناوری اطلاعات   طی چند ماه اخیر  بسیار افزایش یافت  و افزود: باید الزامات پدافند غیرعامل در حوزه سایبری بیش از گذشته تقویت شده تا احتمال بروز هرگونه تهدید در این بخش به حداقل برسد.
گفتنی است این مانور با هدف تست سطح آمادگی و توان عملیاتی زیرساخت های استان در شرایط بحرانی و  با حضور مسئولین و مدیران استانی در مدیریت ارتباطات زیرساخت استان و با همکاری مخابرات منطقه مازندران برگزار گردید.

مانور مانور 2

۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۷:۱۸
تعداد بازدید : ۹۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید