پرش به محتوای اصلی

اخبار

کبیری در دیدار با نماینده شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی:

200 مدرسه شهرستان آمل در اجرای طرح هوشمندسازی مدارس استان از اینترنت رایگان دوساله برخوردار شد.

200 مدرسه شهرستان آمل در اجرای طرح هوشمندسازی مدارس استان از اینترنت رایگان دوساله برخوردار شد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با هدف بررسی آخرین شاخص های ارتباطی شهرستان آمل با نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان مازندران، مرتضی کبیری مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات این استان در این دیدار ضمن تشریح عملکرد وزارت ارتباطات در استان بویژه در حوزه انتخابیه شهرستان آمل گفت: این شهرستان با دارا بودن بیش از 370 روستا، از  شهرستان هایی  است که وضعیت شاخص های ارتباطی آن مطلوب است.
وی گفت: اهمیت وجود زیرساخت های ارتباطی پایدار و ارائه خدمات باکیفیت الکترونیکی بویژه بعد از شیوع ویروس کرونا بیش از گذشته نمایان شد و افزود: با هدف توسعه زیرساختی و برقراری عدالت ارتباطی بخصوص در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، وزارت ارتباطات اقدام به احداث سایت های جدید تلفن همراه در مناطق روستایی، ارائه اینترنت رایگان به مدارس  و ایجاد بستر فیبر نوری نمود.
کبیری خاطر نشان شد: بهره مندی بیش از 200 مدرسه در سطح این شهرستان از اینترنت رایگان دوساله، از مهمترین اقداماتی است که طی ماههای اخیر با هدف اجرای طرح هوشمندسازی مدارس در این شهرستان انجام شد.
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان تصریح کرد: افتتاح مرکز داده اقماری شبکه ملی اطلاعات، خدمات ابر سراسری، فاز اول توسعه چهار میلیون VDSL  و یک‌میلیون پورت FTTH، رونمایی از مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات، توسعه VDSL و اتصال کلیه روستاهای به شبکه ملی اطلاعات را از دیگر اقدامات مهمی دانست که در وزارت ارتباطات در دست اجراست.
همچنین در این نشست رضا حاجی پور نماینده حوزه انتخابیه شهرستان آمل ضمن قدردانی از اقداماتی که بویژه طی سال های اخیر در بخش زیرساخت های ارتباطی در استان و آن حوزه انتخابیه انجام شد گفت: وجود زیرساخت های ارتباطی باکیفیت و پایدار مهمترین عامل توسعه اقتصاد دیجیتال و تولید سرمایه است و تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی آماده هرگونه همکاری و تعامل با دستگاهها به منظور اجرای طرح ها در حوزه های مختلف  جهت خدمت رسانی به مردم می باشند.
۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۳۲
تعداد بازدید : ۱۱۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید